חזון אתגליא

אנחנו מאמינים שלכל יהודי הזכות להכיר את עברו ואת מורשת אבותיו. הקמנו את 'אתגליא' כדי לתת מענה רציני ועמוק לכל מי שחפץ בכך. גם אם עד עכשיו היהדות נראתה לך רחוקה ולא משמעותית החזון שלנו הוא להראות לך צדדים אחרים שעוד לא הכרת. אתה מוזמן לפגישה נעימה וכנה עם אוצרות היהדות.

מי אנחנו? אודות אתגליא

אתגליא הוקמה מתוך צורך השעה. האבסורד צועק לשמיים. בתוך תקופה יחסית קצרה הקים עם ישראל מדינה לתפארת, צבא מתקדם וכלכלה בעלת עוצמה. בתוך שנים מעטות הגענו גם לפיתוחים מדעיים פורצי דרך. הפכנו מעם נרדף ובזוי לעם משמעותי ומפורסם בכל רחבי העולם. למרבה הפלא דווקא את המקורות שלנו לפעמים השארנו בצד. התעסקנו בכל כך הרבה דברים אך לא השכלנו די להעמיק בבירור זהותנו שלנו ולנסות ולעמוד על סודה של היהדות.

דווקא אנחנו, חברי אתגליא, שהגענו מתוך החברה החילונית והעמקנו חקר במחשבת היהדות, מאמינים שרבים מאתנו רוצים להכיר את העולמות הקסומים של היהדות. אנחנו צועדים בעקבות דרכו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק. בחזונו התווה לפנינו דרך של אמונה ומחשבה המתייחסת בכבוד לאתגרי התרבות הניצבים בדורנו. מתוך מחשבה חופשית ודיון מעמיק נוכל יחד לחשוף את שורשינו.

בימינו אנו ניצבים לא פעם בפני דילמות מוסריות וחברתיות שגורמות לקרע בחברה הישראלית.  לרוב נובע הקרע מתוך חוסר הכרות ודעות קדומות. אנו מאמינים שעם אוזן פתוחה ולב רגיש נוכל לשנות את המציאות ולאט לאט לאחות את הקרעים.

יחד נוכל לרענן את אופקינו, לשאוב עוצמה וכוח הישר מהמקורות ולחזק את אופיה וחוסנה של החברה הישראלית. 

058-7502255
_____________________________________________
התקשר ונשמח לשוחח על כל שאלה ונושא שמעניין אותך 
מופעל על ידי קרוב אליך - חסד לאברהם (ע''ר)